https://www.yazi-yorum.net/wp-content/uploads/2020/06/hakkimizda.jpg

Zeynep Eşin, Öykü Yazmanın İncelikleri adlı eseri ile okuyucularıyla buluşuyor.

Yıllardır öykü atölyesi eğitimleri vererek çok sayıda yazar yetiştirmiş olmanın deneyimiyle, tamamen “Atölye” mantığında hazırlanan “Öykü Yazmanın İncelikleri” bu yeni kitapla çalışarak Yaratıcı Yazarlık ve öykü yazma konusundaki tüm bilgi ve teknikleri öğrenecek, yazarlık yeteneğinizi daha da geliştirebileceksiniz.

Yazar; Yaratıcı yazarlık, karakterlerin inşası, öyküde kurgu, mekânın önemi, yazmaya nereden başlamalı gibi pek çok spesifik konuyu Öykü Yazmanın İncelikleri’nde nakış nakış işliyor.

Olay örgüsü, karakter yaratmak, çatışma, diyalog ve üslup gibi kurmacanın temel öğelerinin örneklerle anlatıldığı kitapta hikâye anlatma sanatının incelikleri gösteriliyor, işin püf noktalarını ve bu alanda sık yapılan yanlışlara dikkat çekiliyor.

“Yazar, söyleyecek bir şeyi olduğuna inanan kişidir.” demiş Heinrich Böll, söyleyecek sözlerinize kulak vermek için sizi bekliyorum…

Kitaba linkten ulaşabilirsiniz: https://ayrikotukitap.com/urun/oyku-yazmanin-incelikleri/

Yazar Hakkında;

1981 yılında doğdu. Yükseköğrenimini Anadolu Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nde tamamladı. TRT Müzik, Flash TV, TGRT Haber ve Barış TV kanallarında; Uğur Dündar, Müjdat Gezen, Yaşar Nuri Öztürk gibi isimlerin gerçekleştirdiği programların yönetmenliğini yaptı. Bir senaryo, bir kısa film ödülü bulunuyor. Çeşitli dergilerde öykü, inceleme ve makaleleri ile yer aldı. 2018 yılında Yazı-Yorum Dergisi’ni, 2020 yılında Yazı- Yorum Çocuk Dergisi’ni, 2021 yılında ise Edebiyat Gazetesi’ni kurdu. Yazım yolculuğuna, Yazı-Yorum Dergi ve Edebiyat Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni olarak devam etmektedir. Beş öykü seçkisi derledi. Birçok yazarın yazım yolculuğuna eşlik eden yazar freelance olarak editörlük yapmaya devam ediyor. Yedi dönemdir Öykü Atölyesi’nde eğitmenlik yapmaktadır. Hâlen resim sanatıyla ilgilenen Zeynep Eşin, altı karma sergiye katılmıştır. Bir onur plaketi sahibidir.