https://www.yazi-yorum.net/wp-content/uploads/2020/06/yazarlar.jpg
Genel Yayın Yönetmeni | Zeynep Eşin

Genel Yayın Yönetmeni | Zeynep Eşin

1981 yılında doğdu. Yükseköğrenimini Anadolu Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nde tamamladı. TRT Müzik, Flash TV, TGRT Haber ve Barış TV kanallarında Uğur Dündar, Müjdat Gezen, Yaşar Nuri Öztürk gibi isimlerin gerçekleştirdiği programların yönetmenliğini yaptı. Bir senaryo, bir kısa film ödülü bulunuyor. 2015-2018 yılları arasında kendisine ait olan Art House Tiyatro Kültür Merkezi’nin işletmeciliğini yapmıştır. Çeşitli dergilerde öykü, inceleme ve makaleleri ile yer aldı. 2018 yılında Yazı-yorum Dergisi’ni kurdu. Yazım yolculuğuna bu derginin genel yayın yönetmeni olarak devam etmektedir. Hâlâ resim sanatıyla ilgilenmektedir. Altı karma sergi gerçekleştirmiştir. Bir onur plaketi sahibidir.

Yayın Kurulu | İlknur Demir

Yayın Kurulu | İlknur Demir

1966 yılında Edirne’ de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Edirne’ de tamamladıktan sonra  Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun oldu. Trakya Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksek Okulu Pazarlama Bölümünde eğitmen olarak görev yaptıktan sonra gıda ve eğitim sektöründe yöneticilik yaptı. Üç dönem İzmir Yazı Atölyesine devam etti. Yakın zamanda tamamlamayı planladığı bir öykü kitabı ve bir roman projesi üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir. Çeşitli dergilerde öyküleri yayımlanan İlknur Demir İzmir’ de yaşıyor. Evli ve bir çocuk annesidir.  

Yayın Kurulu | Figen Şahin

Yayın Kurulu | Figen Şahin

Figen Şahin, 18 Mart 1983 tarihinde İstanbul’da doğdu.  Boğaziçi Üniversitesi Bümed kurslarında Murat Gülsoy ile yaratıcı yazarlık dersleri aldı. İlk romanını orada yazmaya başladı. Gümüşlük Akademi’de Küçük İskender ile şiir atölyesine katıldı. İstanbul Psikoloji Okulunda psikoloji eğitimi aldı. Jale Sancak’ın eğitmenliğini yaptığı Galapera Sanat Atölyesi’nde ise ilk romanın son halini oluşturdu. İlk Romanı İkinci El Umutlar 2018 ikinci eseri Ada ise 2020 yılının ocak ayında Epsilon Yayınevinden çıktı. Figen Şahin oğlu Kuzey ve eşiyle beraber  İstanbul'da yaşıyor.

Nur Yüksel Öztürk

Nur Yüksel Öztürk

1995 yılında İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. Bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı yazarlık kulubünde eğitim aldı. 2013 yılında Karabük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Üniversite sürecinde akademik araştırmalar yapıp makalaler yazdı. Çeşitli kongrelerde yer aldı. Mezun olduktan sonra kurumsal bir şirkette çalışmaya başladı. Bu dönemde yazmaktan vazgeçmedi. Edebiyat dergilerinde yazıları yayınlandı. Garanti BBVA'nın blog sayfasında ''Birikim'' başlığı altında yazısı yer aldı. İstanbul'da yaşıyor. Yaklaşık 2 yıldır Yazı-Yorum Dergi'nin kadrosunda yer almaktadır.

Gönül Malat

Gönül Malat

1983 Afyon lisesi 1989 Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi 1995 İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Halk Sağlığı uzmanlığı Dört dönem Hakan Akdoğan yaratıcı yazarlık atölyesine devam ettim Bursa Tabip Odası süreli yayını Hekimce Bakış’ın 2007 yılından beri yayın kurulunda yer aldım. Hala kurulda çalışmalarıma devam ediyorum. Yayımlanmış öykü, deneme ve kitap incelemelerim var.

Büşra Canbaz

Büşra Canbaz

1998 yılında Eskişehirde doğdu. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimini Eskişehir’de tamamladı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hemşirelik Bölümünden 2020 yılında mezun oldu. Yazım hayatına profesyonel olarak 2017 yılında başladı. Çeşitli dergilerde öyküleri ile yer aldı.  

Ceren Demirkılınç

Ceren Demirkılınç

1991 yılında İzmir'de, kendisiyle birlikte dört kişi olacakları bir ailede doğdu. Üniversitesi dahil tüm eğitim ve öğretim hayatını İzmir'de geçirdi. 2014'te İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul'a taşındı. Halen iki kedisi ile İstanbul'da yaşamakta.   2014 yılından 2018 yılına kadar çeşitli dijital ajanslarda önemli markalar için reklam yazarlığı yaptı, internette çeşitli platformlarda inceleme (film - video - kitap - reklam - sanat), deneme, kısa öykü ve haber türlerinde yazdı. 2018'ten beri büyük bir telekom şirketinde konsept yazar olarak uygulama bölümünde çalışmakta.   Yazı yazmayı öğrendiği günden beri yazıyor. Özellikle bilim kurgu ve fantastik alanında üretim gösterdiği çalışmaların içerisinde bulunuyor. Ortağıyla birlikte üzerinde çalıştıklar ve yurt dışından yayınlayacakları bir grafik roman projeleri var. Buna ek olarak senaryo ve öykülerinin üzerinde çalışıyor. Yazılarında doğadan ve bilimden ilham alıyor.

Handan Kılıç

Handan Kılıç

Ankara’da yaşayan, İstanbul’a tutkun ama her daim toprağını özleyen bir İzmir’li. Edebiyata aşık bir Hukukçu. Yönetim ve Organizasyon konusunda mastırlı, kendini yönetirken, hayatını organize etmeye devam eden ödüllü bir denemeci. 2009 yılından beri hayata dair yazılarını kendi sitesinde yayınlayan blogger. Birçok farklı ustadan nitelikli okur -yazarlık, sinema ve senaryo yazım teknikleri ile yaratıcı yazarlık dersi almış, almaya da devam ederek yazan “Öğrenen” kişi. Kitap tanıtım yazıları, deneme ve öyküleriyle çeşitli basılı edebiyat dergileri ve internet sitelerinde yer almış yazar. Okuma, izleme, yazma süreçlerinden dinlenmek için fırça, boya, kalemlere sarılan çizer. Bu ara en çok özgün siyah beyaz ve renklerin dans ettiği mandalalar çizme peşinde. Sinemaseverliğine kitap ve hayat okurluğunu katıp çeşitli digital platformlarda film analizleri yazmaya devam ediyor.Şimdilerde bir roman serisi üzerine çalışmakta olan yazar evli ve bir erkek çocuk annesi.

Osman Tünç

Osman Tünç

1994 yılında Mardin’de dünyaya geldi. İlkokul beşinci sınıfa kadar orada okuduktan sonra ailesiyle birlikte 2004 yılında İstanbul’a göç etti. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümünden 2016 yılında mezun oldu. Şimdi Pictes Projesi kapsamında Suriyeli çocuklara Türkçe öğretmektedir. Yazmaya lisede şiir denemeleriyle başlasa da bir süre sonra öyküye yöneldi. Üniversite yıllarında çeşitli öykü yarışmalarına katıldı. Öykünün yanı sıra sevdiği yazarlara dair biyografik denemelerde bulundu ama bunu sürdürmedi. Şimdilerde sadece kitap eleştirisi üzerinde çalışmaktadır.