https://www.yazi-yorum.net/wp-content/uploads/2020/06/hakkimizda.jpg

Yazı-Yorum Dergi ve Yeni İnsan Yayınevi hazırlayacağı“ Öykü Seçkisi” Kitabı şartnamesidir.

Konu

Konu ‘’Aşk’’ olup, öykü yazmaya ilgi duyan 18 Yaş üzeri tüm edebiyat severlerin katılımına açıktır.

Katılım Şartı:

Katılımcılar öykü seçkisine en fazla iki öykü ile katılabilirler.

Öykü seçkisine katılan eserlerin daha önce internet ortamında ve/veya basılı olarak (dergi, kitap vb) yayımlanmamış olması gerekmektedir.

Gönderilecek öykülerin word dosyası olarak Times New Roman yazı stiliyle, 12 punto 1.000 kelimeyi geçmeyecek şekilde olarak iletilmesi gerekmektedir. Pdf olarak gönderilen dosyalar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Değerlendirmeye konu öykülerin, yazarın kısa özgeçmişi ve iletişim numaraları ile birlikte; oykuseckisi1@gmail.com adresine iletilmesi gerekmektedir.

Eserlerin değerlendirmeye alınabilmesi için son katılım tarihi 05.06.2022’dir.

İletilen öyküler dergi editörü tarafından değerlendirilecektir. Yapılan ön değerlendirme sonucunda yayın kurulunca yarışma koşullarına uymayan öyküler elenecektir.

Seçkiye giremeyen öyküler ikinci bir değerlendirmeye tabi tutularak Yazı-Yorum Dergisi’nde yayınlanabilecektir.

Ön değerlendirme sonuçları en geç 20.06.2022 tarihine kadar katılımcılara mail yoluyla iletilecektir.

HAKLAR VE YÜKÜMLÜLÜKLER

Yazarlar değerlendirmeye gönderdikleri öykülerin telif haklarının ve/veya kullanım haklarının Yazı-Yorum Dergisine ait olduğunu kabul ve beyan etmektedirler.

Yarışmaya öykü gönderenler bu şartnameyi kabul etmiş sayılırlar. Gönderilen eserler, yarışmanın hangi aşamasında olursa olsun şartnamenin herhangi bir maddesine aykırılıkları tespit edildiğinde seçki dışında bırakılır.