Yazı-Yorum

Röportajlar

Emine'nin Yanında Konuşulmayacak Şeyler | Deniz Poyraz

Ele almaya çalıştığım şeylerin, insana dair birtakım evrensel durumları işaret etmesi önemli benim için. Bunları yazıya dökmeye başladığımda ise tanıdığım bildiğim bir ortamdan faydalanmayı mantıklı buluyorum yazarlığım adına.

15 Ekim 2018

Akılsız Sokrates | Mehmet Fırat Pürselim

Ben aslında hikâye anlatmayı seviyorum. Kendimi de hikâyeci olarak tanımlıyorum. İnsan, hikâyesiyle var. Öte yandan öykü neyi gerektiriyorsa ona göre yazılmalı; durum ya da olay.

10 Eylül 2018

''Susulacak Ne Çok Şey Var Aramızda'' | Ezgi Polat

Genç öykücülerimizden Ezgi Polat ile Can Yayınları'ndan çıkan kitabı ''Susulacak Ne Çok Şey Var Aramızda'' hakkında detaylı bir söyleşi yaptık.

22 Ağustos 2018

Fuat Sevimay

Fransız Kültür Merkezi’nde bir araya geldiğimiz, mütevazı aynı zamanda nüktedan kişiliğiyle bizleri etkileyen yazarımızla yaptığımız söyleşinin detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. Keyifli okumalar dileriz.

10 Ağustos 2018

HAKAN BIÇAKÇI

En temel unsur belirsizlik. Anlatıcının olağanüstü durum karşısında net bir açıklamada bulunmaması. Bir de fantastik olanın negatif unsur olması. Yani başta karakteri ve onun üzerinden okuru germeli.

15 Temmuz 2018

HARUN ÖZEN

Edebiyata ve yazmaya olan merakı çocukluk yıllarına kadar uzanmaktadır. " Saçmalama Kudret" adlı romanı 2016 yılında Yitik ülke Yayınları'nca yayımlandı. Karton Kanatlı Melekler , yazarın ikinci romanıdır.

3 Temmuz 2018

YASEMİN PULAT

Bu ayki söyleşimizi hepinizin samimi kişiliğiyle tanıdığı yazar Yasemin Pulat ile gerçekleştirdik. Yazarlığı, yeni kitabı ve aşkı konuştuk.

17 Haziran 2018

MURAT GÜLEN

Sait Faik demiş ki, yazmasaydım, delirecektim. Bu sözünü okuduğumda hayatımın yeni gezegenine de buldum. Hiç endişe etmeden zırhımı giydim, yazmaya başladım.

12 Haziran 2018

C. FIRAT İZGİ | KELEBEK ÖMRÜ KADAR AŞK

Bittiğini sandığımız anda başlar bazen hayat. Yorgunluklarımız bizi olgunlaştıran yegâne hediyedir. Her acının bir kazanç olduğunu bilerek yaşamak gerekir. Son bazen son değildir.

27 Mayıs 2018

ARİ ÇOKONA | ALTIN KANAT OKULU

Ari Çokona ile çocuklar için kaleme aldığı ve bu başkalıkların güzelliğini resmeden kitabı “Altınkanat Okulu”nu konuştuk.

24 Mayıs 2018

JALE SANCAK

Türk Edebiyatının önemli öykücülerinden Jale Sancak ile söyleşi

19 Mayıs 2018